Najlepsze odbitki

Zdjęcia na ścianie: jak pomysłowo powiesić fotografie?

Czy wieszanie zdjęć na ścianie najczęściej kojarzy Ci się z umieszczaniem fotografii w tradycyjnych ramkach? Okazuje się, że nie jest to jedyny patent na pokazanie tych wyjątkowych pamiątek. Chciałbyś odświeżyć swoje wnętrze i ukazać własną galerię w ciekawy sposób? Jak ozdobić ścianę za pomocą zdjęć? Poznaj nasze kreatywne pomysły.

Zdjęcia na ścianie


Oryginalna galeria ścienna - inspiracje

Jak w ciekawy sposób zaaranżować oryginalną galerię ścienną? Wybierz zdjęcia, które będą pasować do stylu Twojego wnętrza. Mogą to być fotografie rodzinne, okolicznościowe, wakacyjne, artystyczne – kolorowe albo czarno-białe. Brakuje Ci inspiracji? Sprawdź nasze propozycje.

  • Podziel jedno zdjęcie na kilka części – w zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać, ramki powieś blisko siebie lub w oddali, nieregularnie. Zdjęcia będą tworzyć coś w rodzaju kolażu, puzzli. A jeśli masz więcej miejsca na ścianie, możesz pokusić się o stworzenie wielkoformatowego obrazu składającego się z kilku wydruków na Fotowydrukach - mogą to być Fotoplakaty drukowane na papierze i podklejone na piankę, albo Fotobrazy drukowane na płótnie naciągnięte na blejtram (jak na obrazku poniżej).

  • Stwórz ścienny moodboard – obok fotografii umieść swoje ulubione motywujące cytaty. Dla urozmaicenia wykorzystaj makramę albo metalową kratkę, na których możesz zaczepić zdjęcia. Codzienny widok tak pięknej kompozycji z pewnością napędzi Cię do działania!

pomysł na fotografie na ścianie    Pomysły na fotografie

  • Zmieniaj formaty, wielkość ramek oraz ich wykończenie – stwórz oryginalny eklektyczny układ ramek na ścianie.

Jak wieszać zdjęcia na ścianie

 

  • Zawieś zdjęcia na sznurku – połącz fotografie za pomocą dekoracyjnych klipsów oraz sznurka, tworząc niebanalny efekt i niepowtarzalny klimat. Instapack, czyli cały pakiet 10, 20 lub 30 zdjęć wraz ze wszystkimi akcesoriami zamówisz w Foto Fujifilm. Jeśli zależy Ci na wyjątkowym efekcie, znajdź kawałek gałęzi oraz krótki kabelek z lampkami led - łącząc je z zestawem Instapack, stworzysz piękną dekorację w klimacie boho!

   

  • Instagram na ścianie? Tak! Wystarczy, że zamówisz zdjęcia kwadratowe i przykleisz je do ściany w równym układzie, tak jak to widzisz w aplikacji. 

Jak eksponować zdjęcia na ścianie?

Chciałbyś zaaranżować swoje wnętrze tak, by ukazać indywidualny styl domowników? Puść wodzę fantazji. Zaplanuj własną kompozycję fotografii, baw się formą, wielkością ramek i formatem. Aby układ był spójny, dobierz zdjęcia tematycznie i kolorystycznie. Jeśli umieścisz je obok siebie, zadbaj o to, by odległość między ramkami wynosiła 5 cm.

Nie chcesz wkładać zdjęć do tradycyjnych ramek? Szukasz ciekawej alternatywy? Zdjęcia nie muszą znaleźć się w zwykłej, nudnej oprawie. Masz wiele możliwości. Oto niektóre z nich.

  • Zamów Fotoblok, czyli zdjęcie na bloku o ciemnych bokach idealny do powieszenia na ścianie. W Fujifilm znajdziesz go w 5 różnych formatach. Stwórz kompozycję z różnych rozmiarów zdjęć, by uzyskać wyjątkowy efekt.

    

  • Dużo miejsca na ścianie? Zrób kompozycję zdjęć w dużym formacie na papierze błyszczącym, satynowym lub na płótnie. Fotoplakat albo Fotoobraz w różnych rozmiarach, które zamówisz online z dostawą do domu w Foto Fujifilm.

Czy masz już pomysł na własną unikatową dekorację ścienną? Skorzystaj z powyższych inspiracji i stwórz coś niepowtarzalnego!


17-03-2022
Autor: FF