Najlepsze odbitki

Fotografowanie zwierząt: jak zrobić najlepsze zdjęcia swojego pupila?

Uwielbiasz obserwować, jak Twój pupil beztrosko się bawi, zabawnie je lub śpi? Warto uchwycić te chwile i zachować na zawsze w formie fotografii. Jednak robienie zdjęć zwierzętom nie jest łatwym zadaniem. Czworonogi praktycznie cały czas są w ruchu i ciężko im powiedzieć, aby na chwilę się zatrzymały. Jak zatem zrobić najlepsze zdjęcia pupilowi? Sprawdź nasze wskazówki!

Jak fotografować zwierzęta?

Chcesz, żeby zdjęcia pupila wyglądały ciekawie i estetycznie? Taki efekt uzyskasz, jeśli będziesz przestrzegać tych zasad:

Jak zrobić zdjęcie z psem

  1. Oddal się od zwierzęcia — nie fotografuj samego czworonoga. Odsuń się nieco od niego i pokaż, w jakich „okolicznościach przyrody” się znajdujecie. Jeśli np. zwierzak biegnie, zrób zdjęcie tak, aby pokazać, co znajduje się przed nim. 
  2. Fotografuj z poziomu pupila — zdjęcia z góry lub od dołu zaburzają proporcje zwierzęcia. W rezultacie może się wydawać, że twój pupil ma np. wielką głowę i małe nóżki. Aby tego uniknąć, pochyl się lub podnieś aparat do góry i rób zdjęcia z jego perspektywy. Dzięki temu ktoś, kto będzie oglądać fotografię, będzie miał wrażenie, że zwierzę patrzy lub biegnie w jego kierunku.
  3. Zadbaj o wyraźne oko — w tym celu kieruj punkt ostrości dokładnie w miejscu oczodołu. Dzięki temu aparat automatycznie wyostrzy ten obszar i oko zwierzęcia będzie doskonale widoczne. Zrób kilka zdjęć, żeby mieć pewność, że pupil nie zamknął oczu. W ten sposób uzyskasz naturalne i ciekawe ujęcia.
  4. Patrz na tło — wiele osób skupia się na tym, żeby „złapać” na zdjęciu zabawną pozę zwierzęcia. Przez to zapomina się o tym, co znajduje się za nim. Jednak tło jest bardzo ważne! Wystarczy kubeł śmieci w oddali czy lampa „wystająca” z głowy pupila, aby ujęcie było nieudane. Dlatego koniecznie zwracaj uwagę na to, co się dzieje dookoła i upewniaj się, że nic nie odciągnie uwagi od Twojego zwierzęcia!
  5. Rób serie zdjęć — to prosty i skuteczny sposób, żeby uchwycić piękno ruchów czworonoga. W ten sposób wyeliminujesz także pomyłki i znajdziesz idealny kadr!
  6. Ustaw krótki czas otwarcia migawki, aby „zamrozić” ruch — to jedyny sposób, by uzyskać idealnie wyraźne zdjęcia swojego pupila.  

jak zrobić zdjęcie kotu

Pamiętaj, że fotografowanie zwierzęcia wymaga cierpliwości i dostosowania się do potrzeb pupila. Czworonóg nagle się nie zatrzyma i nie spojrzy idealnie w obiektyw. Za to Ty nie będziesz mieć czasu na dobranie odpowiednich ustawień aparatu. Trzeba działać spontanicznie. Wymaga to nieco wprawy, jednak gdy już się nauczysz, robienie zdjęć zwierzaka z pewnością zacznie sprawiać Ci radość!

Jak zrobić zdjęciu psu

Jak wykorzystać zdjęcia zwierząt?

Chcesz zatrzymać chwile spędzone z pupilem na zawsze? Wywołaj je w formie klasycznych odbitek i stwórz z nich pamiątkowy album. To prosty sposób, aby zachować wszystkie wspomnienia w jednym miejscu. W takiej księdze można umieścić także datę i miejsce wykonania każdego zdjęcia, a także opisy sytuacji. Dzięki temu nawet po kilkunastu latach będzie można wrócić do dawnych chwil.


A jeśli wolisz mieć zdjęcia pupila na ścianie, sięgnij po instapack. To zestaw do dekoracji z kwadratowymi odbitkami, które można przymocować do ramki lub sznurka za pomocą klamerek. Idealnie się sprawdza do ozdobienia ściany nad łóżkiem, biurkiem czy kanapą. Dzięki temu, że spinacze łatwo się odpinają, można regularnie zmieniać aranżację!

jak zrobić zdjęcie pupilowi


Skorzystaj z naszych wskazówek i rób pupilowi zdjęcia, które będą z daleka przyciągać wzrok! 


14-07-2023
Autor: FF